V nakupni košari ni artiklov.
Graviola v prahu
Graviola je manjše zimzeleno drevo z velikimi listi (latinsko Annona muricata), ki izvira iz pragozdov Peruja, Kolumbije in Venezuele, uspeva pa tudi v predelih sveta s podobnim podnebjem – z visoko vlažnostjo in milimi zimami. Okus njenih zelenih bodičastih sadežev spominja na sladko in prijetno kombinacijo ananasa in jagode.
Pravimo ji tudi guanabana, kakor je poznana v špansko govorečih državah. Cenili so jo in za različne bolezni s pridom uporabljali že Indijanci. V drugi polovici prejšnjega stoletja pa je bila zaradi tega predmet številnih znanstvenih raziskav. Le-te so potrdile, da so njene posebne in edinstvene učinkovine, imenovane acetogenini (anonini) odgovorni za tako pozitivno delovanje na zdravje. Acetogenini so prisotni v sadežu, semenih in listih. Odkrili so, da naj bi imeli pomembno vlogo pri preprečevanju nastajanja tumorjev in razmnoževanju rakastih celic, ne da bi kakorkoli škodili nastajanju zdravih celic ali škodili človeku na drug način. Vse od takrat je graviola cenjeno in priljubljeno živilo tudi širom po svetu in ne zgolj na domorodni celini. Sicer pa graviola vsenuje veliko vitaminov, mineralov in antioksidantov, ki na splošno pozitivno delujejo na naše splošno zdravje in dober imunski sistem.
Graviola je rešitev za preprečevanje in zdravljenje številnih bolezni in stanj, saj njene učinkovine:
- obnavljajo, krepijo in ščitijo imunski sistem,
- delujejo antibakterijsko in protivirusno,
- vračajo duhovno in telesno moč ter omogočajo boljše počutje,
- preventivno delujejo na različne vrste kroničnih bolezni in zdravstvenih stanj,
- znižujejo krvni tlak in povišano telesno temperaturo,
- delujejo tudi proti nekaterim notranjim parazitom.
Kateri deli rastline imajo zdravilne lastnosti?
Graviola je kot rastlina kljub svoji majhnosti uporabna v celoti. Južnoameriški Indijanci jo zelo cenijo in že od nekdaj uporabljajo njeno lubje, liste, korenine, sadeže ter semena za blažitev različnih zdravstvenih težav. Sestavni del graviole so posebne zdravilne snovi imenovane acetogenini (anonini), katerim pripisujejo najmočnejše delovanje na zdravje telesa. Vse pogosteje te zdravilne snovi povezujejo s preprečevanjem in zdravljenjem različnih vrst rakavih obolenj.
Naš prah je narejen iz listov drevesa. Zaradi njene priljubljenosti in povečane uporabe za prehrambne in zdravstvene namene, so graviolo začeli gojiti tudi v drugih tropskih predelih sveta. Ker je s tem rastlina izgubila nekatere pomembe lastnosti, je ključno, da posegate po gravioli s poreklom iz držav Južne Amerike, od koder prihaja tudi naša graviola.
Kako jo uporabljamo?
Graviolo v prahu preprosto vmešamo v vodo, čaj, sok ali smuti. Začetna doza naj bo tretjina čajne žličke, ki jo postopoma povečujemo na eno čajno žličko dnevno.
Sestavine
Sestavine: graviola v prahu.
Shranjevanje in opozorila
Shranjujte v suhem in hladnem prostoru. Prehransko dopolnilo naj bo nedosegljivo otrokom!
Ne pozabite na pomembnost raznolike prehrane in zdravega načina življenja, prehransko dopolnilo zato ni nadomestilo za uravnoteženo in raznovrstno prehrano. Priporočene dnevne količine oziroma odmerka se ne sme prekoračiti. Ni primerno za otroke, nosečnice in doječe matere. Bodite posebej pozorni in se pred jemanjem posvetujte z zdravnikom, če imate težave z jetri in ledvicami, imate nizek krvni tlak ali jemljete zdravila za krvni tlak in/ali sladkorno bolezen.
Pakiranje
Nepredušna vrečka z zadrgo, kjer izdelek ohrani vso svežino in aromo. Embalaža ščiti pred svetlobo in zrakom, saj je sestavljena iz več slojev zaščite, ki ohranjajo lastnosti vsebine.
Embalaža je zelo praktična in omogoča recikliranje.
Poreklo
Peru